ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pouť Via Sancta Mariana

Zveřejněno: 29. 4. 2024

   Před třemi lety jsme šly s dcerou týdenní pěší pouť na Tetín za sv. Ludmilou se spolkem Ultreia. Tam jsme se dozvěděly o poutní cestě Via Sancta Mariana, která vede od Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze do Staré Boleslavi. Cesta je roubena 44 kapličkami, kolik je invokací loretánských litanií. Po části poutní cesty jsme tehdy šly a bylo naše zbožné přání někdy jít tu cestu celou.

   A to nám splnil teď otec Petr: našel trasu celé poutní cesty, vynaložil úsilí a čas a našel všechny kapličky nebo dřevěné kříže, které stojí na místech, kde už kapličky nejsou. Pro nás, přihlášené poutníky, zorganizoval krásnou dvoudenní pouť. Sešli jsme se v sobotu 20.4. na hlavním nádraží a odjeli společně do Prahy. Samotná pouť začala u mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v 9 hod.

Putovali jsme pěšky (nebo na koloběžkách) po poutní cestě, u každého zastavení jsme si přečetli, jak vypadal původní obraz dané kapličky a pomodlili se příslušnou invokaci k P. Marii. Po příchodu do St. Boleslavi jsme měli mši sv. u původního hrobu sv. Václava a druhý den u Palladia v bazilice P. Marie. Prošli jsme s průvodcem obě staroboleslavské baziliky, kostel sv. Klimenta i kapli bl. Podivena.

   A tak chci moc poděkovat otci Petrovi za nádherný duchovní zážitek, za zorganizování poutě i po stránce hmotné (zakoupení hromadné jízdenky, zabezpečení noclehu v hotelu i výborná strava).

Lidmila Schejbalová

Pěší pouť do Staré Boleslavi

Předchozí měsíc  Červenec 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31