Ohlášky 28. dubna 2024

Dnes je 5. neděle velikonoční

V tomto týdnu si připomínáme:
po: Svátek sv. Kateřiny Sienské panny a učitelky církve
út: Nezávazná památka sv. Zikmunda - mučedníka, sv. Pia V. - papeže
st: Nezávazná památka sv. Josefa, Dělníka
čt: Památka sv. Atanáše biskupa a učitele církve
pá: Svátek sv. Filipa a Jakuba apoštolů
ne: 6. neděle velikonoční

Dnes bude po mši svaté pro rodiny s dětmi spolčo pro starší.

V ponděli 1. května je státní svátek mše svatá bude ráno v 8 hodin (v 6 hodin nebude) a večer v 18.30.

Příležitost k soukromé adoraci a k přijetí svátosti smíření bude ve středu 1. května od 16 do 18 hodin a v pátek 3. května od 8 do 10 hodin. Zapište se, prosím, na adorační službu na stolku u východu z kostela.

V neděli 5. května zveme všechny farníky z Křenové a z Komárova a všechny obyvatele Černovic na Pouť ke sv. Floriánovi. Sejdeme se v parku Řehořova mezi ZŠ Řehořovou a kruhovým objezdem v 9.30. Budeme pokračovat k pramenu sv. Floriána, kde se v 10 hodin sejdeme s farníky z Komárova a odtud vyrazíme na Faměrovo námětí, kde bude v 10.30 mše svatá a po ní společný oběd a posezení v Hostinci Slunečnice. Na oběd prosíme o přihlášení v sákristii. K obědu bude řízek nebo smažený sýr a jako příloha bramborový salát nebo vařený brambor. Prosíme o příspěvek na oběd 100 Kč. Jsou zváni všichni farníci z Křenové i z Komárova i všichni obyvatelé Černovic a přátelé sv. Floriána.

V neděli 5. května 2024 slavíme pouť sv. Floriána. Bude pouze jedna společná mše svatá v 10:30 na Faměrově náměstí. Dopolední mše svaté v kostele nebudou.

Prašina nabitá tajemstvím. Objevte s námi tajuplné místo, temný ostrov uprostřed zářícího Mamre. Nikdo neví proč, ale na Prašině nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, auta nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu. Pomozte nám odhalit dávné tajemství. Prašina se totiž začíná zvětšovat a hrozí, že se dostane až do nedalekých měst Tišnova i Žďáru nad Sázavou. Pomozte nám této záhadě přijít na kloub a zachránit města i svět. Letošní farní tábor pro děti a mládež ve věku 6-17 let se bude konat 10 - 17. srpna 2024 v Osové Bítýšce. Bližší info a přihlášky odevzdávejte u o. Petra Polívky do 30. června 2024.

Chtějme "obtěžovat". V nedávné době se v naší farnosti rozšířil počet akolytů, kteří mohou přinést Svaté přijímání k Vám domů, pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete osobně zúčastnit mše svaté. Služba je určena všem nemocným a také seniorům, kteří již nezvládnou cestu do kostela. Mohou ji využít i těhotné ženy a maminky po porodu, a také nemocné děti. Akolyté k Vám rádi přijdou - je to jejich poslání. Nejde tedy o nějaké „obtěžování“, ale naopak o využití služby, kterou Vám a Vašim blízkým, sousedům, či přátelům akolyté ochotně poskytnou. Kromě Martina Kratochvila a Miloslava Trmače, kteří takto slouží již delší dobu, se můžete nově obracet i na Marka Schwarze, Michala Šťastu, Elišku Trmačovou a Jiřího Šťastu. Nabídněte, prosíme, tuto službu i věřícím ve svém okolí, kteří se již třeba i delší dobu nedostali na mši svatou a zůstávají bez důležité a potřebné svátostné posily.

Příští neděli vyjde nové číslo farního zpravodaje.

Měsíc květen je zasvěcen Panně Marii. Každý večer se budeme modlit litanie k Panně Marii.

V pátek je první pátek v měsíci. Při veřerní mši svaté se pomodlíme litanie k nejsvětějšímu srdci Ježíšovu a zásvětnou modlitbu.

Příprava na svátost biřmování. V naší farnosti už probíhá příprava na svátost biřmování pro mladež a pro už pracující začneme přípravu v září 2024 a biřmování potom bude  společně na podzim 2025. Už máme tři zájemce, třeba se najde někdo další. Zájemci hlaste se u o. Petra Polívky.

Ve středu 8. května 2024 bude v našem kostele mše svatá v 10.30 s biskupem Josefem Kajnekem, při které naše farnice Marie Marta Kohoutková slíbí svou čistotu a službu Bohu a Církvi až do konce životave starobylém liturgickém obřadu Ordo consecrationis virginum. Prosí nás o modlitbu a zve nás na tuto slavnost. Pozvání máte na lavicích.

Ve středu 8. května nebude mše svatá v 6 hodin, ale bude až v 10,30 s otcem biskupem Josefem Kajnekem a večer bude mše svatá v 18.30.

Historie ohlášek

Předchozí měsíc  Září 2024  Následující měsíc